بازدید از موزه موسیقی - پروژه موسیقی شوش

بازدید از موزه موسیقی

هنرجویان پروژه موسیقی شوش از موزه موسیقی بازدید کردند. جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ هنرجویان پس از پایان ساعات کلاسی معمول، به همراه سرپرست پروژه، چند تن از مدرسان و همکاران، و همینطور یکی از والدین هنرجویان راهی موزه موسیقی (ویکی‌پدیا) واقع در حوالی میدان تجریش شدند.

این بازدید در قالب یک اردوی تشویقی برای هنرجویان سازتخصصی در پروژه، به خاطر تلاش چشم‌گیرشان در چند ماه گذشته انجام شد. این گروه هنرجویان از ابتدای راه پروژه (تابستان ۹۲) تا کنون در کلاس‌ها حاضر می‌شوند. شبنم جعفری‌راد در یادداشتی که در مورد این روز نوشته است، درباره‌ی عکس‌العمل هنرجویان گفته‌است:

باید اعتراف کنم که در لحظه اول بچه‌ها از شنیدن اسم موزه خیلی خوشحال نشدند، اما بعد از ورودشان، نظرشان به کلی تغییر کرد و متوجه شدند که تصوراتشان درست نبوده است. چندین ساعت، با وجود خستگی بعد از کلاس‌های صبح‌شان، به بازدید از تمامی بخش‌ها و طبقات موزه پرداختند. از سازهای محلی و کوبه‌ای گرفته، تا سازهای شهری، بخش ویژه مشاهیر معاصر، تکنولوژی ضبط صدا، کتابخانه و آرشیو صوتی. حتی ویترین‌های کنار پله‌ها را هم هنگام بالا رفتن و پایین آمدن از دست ندادند. کارگاه استاد قنبری مهر که دیگر هیچ! بعد از اینکه بچه‌ها با سنتور و عود و تار و سه‌تار و تنبک و دف، کل آنجا را روی سرشان گذاشته بودند، مجبور شدیم به زور از کارگاه بیرون بکشیم‌شان.

شبنم جعفری‌راد ؛ مدرس ویلن‌سل و موسیقی کودک پروژه موسیقی شوش
بازدید از موزه موسیقی - پروژه موسیقی شوش
بازدید هنرجویان پروژه موسیقی شوش از موزه موسیقی، ۱۰ آبان ۱۳۹۸ – عکاس: سارا رفانی

همچنین در پایان بازدید از موزه موسیقی ، هنرجویان از بهتاش داورپناه نشانی برای یادبود دریافت کردند. پروژه موسیقی شوش در نظر دارد این برنامه را در آینده برای هنرجویان دیگر، از جمله بخش موسیقی کودک اجرا کند.

بخش اخبار وبسایت پروژه موسیقی شوش ؛ عکس از سارا رفانی ؛ جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *